Telefon: +90 (312) 354 6422 | E-posta: [email protected]

Madoors Mantar Bariyer Sistemleri Madoors Geçiş Otomasyon Sistemleri

Kapan Bariyer

Kapan Bariyer Sistemleri yüksek güvenlik gerektiren mekanlarda araç geçişinin kontrol altına alınması maksadıyla üretilmiş sistemlerdir. Bu sistemler yüksek güvenlik gerektiren mekanlarda timsah dişi kapanlar, sıcak daldırma galvaniz kaplı dişleri ve lazer kesim mono blok (kaynaksız) pürüzsüz gövde yapısıyla uzun yıllar paslanma ve aşınma gibi etkenlere karşı ilk günkü yapısını koruyabilmektedir. Gövde, mono blok yapısından dolayı, mevsim koşullarından kaynaklanan her türlü olumsuz etmene karşı dayanıklıdır. 15 ve 30 ton aks yüküne göre iki farklı tipte üretilmektedir. Kullanım yerinize göre istenilen aks ağırlığına dayanıklı kapan bariyerlerimiz seçebilirsiniz.

Çalışma tipine göre kapan bariyer sistemlerimiz 5  farklı tipte üretilmektedir. 

1.Elektro-Mekanik Kapan Bariyer

Bu tip kapanlar redüktör tahriklidir. -25/+70 derece arası sorunsuz çalışırlar.6 metre uzunluğa kadar tek parça üretilebilirler. Çelik malzemeden monoblok imal edilmişlerdir. Kaynakların kırılma olasılığı yoktur. Kapan bariyerlerde mazgallar ve şişler CNC laser tezgahında kesilmektedirler. Yedek parça sorunu yoktur. Montaj kutusu kurulum için kolaylık sağlar ve ayrıca su gideri vazifesini görür.

Elektromekanik kapan bariyerler özel bir kontrol ünitesine sahiptirler. Limitlerde endüktif siviç kullanılmıştır . Su ve nemden etkilenmez. Kollu bariyer sistemleri ile uyumlu çalışabilirler. Tüm kuru kontak bilgisine uyumludurlar. Buton , uzaktan kumanda , proximity kart ve access sistemlerle kontrol edilebilirler. Kapan bariyerlerimize metal kütle dedektörü , fotosel koruma rölesi , kırmızı yeşil tarafik lambası ,flaşör uyarı lambası gibi güvenlik elemanları takılabilir.15 ve 30 ton aks yüküne haiz iki farklı tipte üretilmektedirler. Tek yön kontrollü ve çift yön kontrollü tipleri mevcuttur.

2.Hidro-Mekanik Kapan Bariyer

Hidrolik motor ile tahrik edilen bir mekanizmaya sahiptirler. -15/+50 derece arasında sorunsuz çalışırlar. Oldukça sessiz bir mekanizmaya sahiptirler. 6 metre uzunluğa kadar tek parça üretilebilirler. Çelik malzemeden monoblok imal edilmişlerdir. Kaynakların kırılma olasılığı yoktur. .

Elektromekanik kapan bariyerler özel bir kontrol ünitesine sahiptirler. Limitlerde endüktif siviç kullanılmıştır . Su ve nemden etkilenmez. Kollu bariyer sistemleri ile uyumlu çalışabilirler. Tüm kuru kontak bilgisine uyumludurlar. Buton , uzaktan kumanda , proximity kart ve access sistemlerle kontrol edilebilirler. Kapan bariyerlerimize metal kütle dedektörü , fotosel koruma rölesi , kırmızı yeşil tarafik lambası ,flaşör uyarı lambası gibi güvenlik elemanları takılabilir.15 ve 30 ton aks yüküne haiz iki farklı tipte üretilmektedirler.

3. Manuel Kapan Bariyer

Tek yöne kontrollü araç kapanlarıdır. Araç girişine engel teşkil ederler fakat çıkış serbesttir. Çıkış esnasında ise yalnızca tekerleklerin basmış olduğu şişler hareket eder. Şiş yüksekliği 80 mm, Şiş uzunluğu 220 mm dir. Şiler ağılrlık mezkezi kaydırılmış şekilde imal edildiğinde kesinlikle açık pozisyonda kalmazlar. Gövde tamamen elektrogalvaniz kaplamadır.

15 ve 30 ton aks yüküne haiz iki farklı tipte üretilmektedirler.Kapan bariyerlerde mazgallar ve şişler CNC laser tezgahında kesilmektedirler. Yedek parça sorunu yoktur. Montaj kutusu kurulum için kolaylık sağlar ve ayrıca su gideri vazifesini görür.

4. Ayak Pedallı veya Kollu Manuel Kapan Bariyer

Tek yöne kontrollü araç kapanlarıdır. Bu kapanlar istenildiği zaman şişler bir ayak pedalı veya el manivelası ile kapatılarak her iki yöne de serbest geçiş imkanı sağlanır.  Çıkış esnasında ise yalnızca tekerleklerin basmış olduğu şişler hareket eder. İstenildiği vakit şişler açık ya da kapalı pozisyonda kilitlenebilir.Şiş yüksekliği 80 mm , Şiş uzunluğu 200 mm dir. Şiler ağılrlık mezkezi kaydırılmış şekilde imal edildiğinde kesinlikle açık pozisyonda kalmazlar. Gövde tamamen elektrogalvaniz kaplamadır.

15 ve 30 ton aks yüküne haiz iki farklı tipte üretilmektedirler. Kapan bariyerlerde mazgallar ve şişler CNC laser tezgahında kesilmektedirler. Yedek parça sorunu yoktur. Montaj kutusu kurulum için kolaylık sağlar ve ayrıca su gideri vazifesini görür.

Başlık 2

Özellik Değer
Sistem kartı Madoors Ga / Madoors Optima
Besleme gerilimi 220 vac / 50 hz.
Akü tipi 2 Adet 6 vcd 4 ar
Günlük çalışma kapasitesi Devamlı
Boşa geçirme Akü Sürücü Anahtar
Kontrol alternatifleri Buton, Proximity Kart, Uzaktan kumanda
Açılma kapanma süresi 1 - 3 Saniye
Çekilen akım 0,45 AMP
Maximum genişlik 7 Metre + Mekanizma kutusu (24 CM)
Çalışma sıcaklığı (Isıtıcısız) - 15/ +50 CAO
Çalışma sıcaklığıI (Isıtıcılı) - 25 / +70 CAO
Uzaktan kumanda özellikleri 2 Kanal / 433 Mhz

Başlık 3

Özellik Değer
Gövde ebatları (80 mm x 300 mm ) 1000 mm x Uzunluk
Şiş ebatları 220 mm x 35 mm x 8 mm
Kanal ebatı (140 mm x 300 mm)100m Uzunluk
Kaplama Sıcak Galvaniz / Elektro Galvaniz
Tonaj 1 Ask için /15  Ton
1 Aks için / 30 Ton

Başlık 4

Özellik Değer
Motor tipi 12 VDC /600 Watt - 20/380 VAC/1100 Watt
Çalışma gerilimi 220 / 380 VAC /50 Hz
Çekilen akım max. 6.0 Amp
Açılma - Kapanma hızı Sıcak Galvaniz 1.2 - 2.5 cm
Çalışma sıcaklığı -15/+60 c
Günlük manevra sayısı Sürekli
Mekanizma tipi 30 kasa /1/50 rasyolu sonsuz dişli reaktörü
Garanti süresi 2 yıl

Üste Çık